safirbet

Safirbet

İki kez Olimpiyat Şampiyonu Görmediği İçin Korkuları Üzerine Emekli Oldu

İki kez Olimpiyat Şampiyonu Görmediği İçin Korkuları Üzerine Emekli Oldu

İki kez olimpiyat şampiyonu Nicola Adams, görüşünü kaybedebileceği korkuları yüzünden boks kariyerine veda ederek emekli olduğunu açıkladı…

 

37 yaşındaki Briton, Londra 2012’de altın madalya kazanırken Rio 2016’da üçüncü unvanını koruyan ilk kadın olimpiyat şampiyonu oldu. 2017’de profesyonelliğe döndü ve WBO dünya ağırsikletboks şampiyonu oldu.

 

Adams, “Gözüme herhangi bir etkinin muhtemelen telafi edilemez hasara ve kalıcı görme kaybına neden olacağı konusunda bilgilendirildim” dedi. Yorkshire Evening Post’a yaptığı röportajda, “Ülkemizi temsil etmekten büyük onur duydum – çift olimpiyat altın madalyası kazanmaktan ve WBO şampiyonluk kemerini hayal etmek gerçeğe dönüştü…  ”

 

Leeds boksörünün son dövüşü, 28 Eylül’de Meksika’nın Maria Salinas’la yaptığı maç kararının ardından WBO unvanını aldı. Beş galibiyet rekoru ve bir beraberlik ile bitirdi.

 

Temmuz ayında Adams, profesyonel kariyerinde ArelyMucino unvanını koruyamadığında ilk kez bir dünya şampiyonu oldu ve zorunlu yarışmacı olan Briton’a kemer verildi. Adams, Commonwealth, Avrupa ve dünya şampiyonlarını amatör olarak kazandı ve 2016 altın madalyası, 92 yıl boyunca Olimpiyat unvanını elinde tutan ilk İngiliz boksör olduğunu gördü.

 

Gelecekteki Tokyo Oyunlarında Olimpiyat unvanını savunabileceğini ima etmişti – Temmuz ayında 2020 madalya tasarımının bir videosunu tweet attı: “Bu madalyanın benim meleğime nasıl bakacağını merak ediyorum”.

 

Adams gazeteye yazdığı açık mektupta, “Hayatımda destek, nezaket ve sevgi çeşmesi olan insanların olması, ülkemi olduğu gibi temsil edebilmemin tek nedeni oldu.’’

 

“Küresel sahnede rekabet etmek bir onurdu ve bu olağanüstü sporculara karşı savaşmak için bir ayrıcalık oldu. Başarılarımdan gurur duyduğum halde, köşemdeki herkesin gönülsüzce inancı geri kalanı için takdir edeceğim bir şey. Hayatımın.

 

“Eldivenlerimi takmak her zaman zor olacaktı, ama kendimi daha şanslı hissetmemiştim. Ve sporun ne kadar uzadığıyla çok gurur duyuyorum.”

Anlaşılan o ki olimpiyat madalyaları için bol bol gündem ile karşılaşacağız. Kararlı ve kendinden emin sporcular bu yılki olimpiyat yarışmalarında kıyasıya mücadele edecek. Üstelik bu yılki olimpiyat yarışmaları geçen yıla göre daha hırslı olacağa benziyor.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

safirbet

Kapalı