safirbet

Safirbet

Cardiff, EmilianoSala’nın Ücretinin Ödenmemesi Yasaklarla Karşılaştı

Cardiff, EmilianoSala’nın Ücretinin Ödenmemesi Yasaklarla Karşılaştı

Cardiff, EmilianoSala’nın ücretinin ödenmemesi nedeniyle üç pencereli transfer yasağıyla karşı karşıya…

 

Dünya yönetim organı Fifa Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Cardiff City, Fransız kulübü Nantes’e, bir uçak kazasında ölen Emiliano Sala transferi için ilk taksitli ödeme yapmadıkça üç pencere transfer yasağıyla karşı karşıya olduğunu söyledi. Fifa, Cardiff’in Nantes’e 6 milyon € (9,09 milyon $) tutarında ilk taksit tutarını ödemesi gerektiği yönündeki kararlarını tam olarak açıkladı.

 

Ocak ayında Cardiff’e 15 milyon £ (26.3 milyon $) değerinde imza atan Sala, uçağı English Channel’a düştüğünde, Fransız kulübünden Galler’e gidiyordu. 28 yaşındaki Arjantinli grevcinin cesedi, bir sualtı araştırmasının enkazı bulmasından yaklaşık üç hafta sonra toparlandı.

 

Fifa Oyuncularının Durum Komitesi, eğer Cardiff, Nantes’ten banka bilgilerini aldıktan sonra 45 gün içinde 6 milyon Euro ödemiyorsa, “Ulusal ya da uluslararası herhangi bir yeni oyuncuyu en fazla üç toplam ve ardışık kayıt süresi içinde kaydetmenin yasaklanması” dedi. süreler etkili olacaktır “. Bu arada, Cardiff bu karara uyduysa, üç transfer penceresi yasağı kaldırılacaktı.

 

Cardiff City, yorum talebine derhal yanıt vermedi, ancak kulüp daha önce meseleyi İsviçre’deki Spor Tahkim Mahkemesi’ne götürmek istediklerini belirtti. Welsh kulübü, ilk karardan sonra, “Cardiff City FC, Oyuncuların Durum Komitesi’nin kulübe karşı vereceği kararda son derece hayal kırıklığına uğradı” dedi.

 

“Görünüşe göre komite, Cardiff City FC tarafından Fifa ‘ya sunulan belgelerin tamamını dikkate almadan, genel anlaşmazlığın dar bir yönüyle vardığı sonucuna ulaştı.

 

“Bununla birlikte, Nantes tarafından talep edilen çoklu sözleşme gerekliliklerine uygun olarak transfer anlaşmasının hiçbir zaman tamamlanmadığı, dolayısıyla null ve geçersiz kıldığı açık bir kanıt olarak kalmıştır.”

 

Fifa’nın kararı, devrin resminin Sala’nın ölümünden önce resmen tamamlandığını savundu ve dolayısıyla Cardiff kararlaştırılan ödemeleri yapmakla yükümlü kaldı. Geçtiğimiz sezon Premier Lig’den ikinci kademe Şampiyona’ya devredilen kulüp, transfer aracılığını yapan bir ajan tarafından düzenlenen bir uçakta Sala’nın ölümüyle ilgili koşulların, Nantes’in kendilerine verilen zararlardan sorumlu olduğunu savundu.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

safirbet

Kapalı