safirbet

Safirbet

Anthony Martial Manchester United için ne kadar önemli?

Anthony Martial Manchester United için ne kadar önemli?

 

“Anthony bizim için hayati bir oyuncu. Farklı özelliklere sahip – iyi bir ruh hali içinde, diğer insanları etkiler.”

 

Manchester United patronu Ole GunnarSolskjaer FransızforvetçisiAnthonyMartial hakkında konuştu ve bu sezonki etki bakımından müdürünün övgülerini topladı. Görülüyor ki takım içerisinde büyük bir hayran kitlesine sahip.

 

23 yaşındaki Fransız oldukça verimli top performansı ile sezona mükemmel başladı. Böylece hayranlığını yükseltti.

 

Ama o ne kadar önemli?

 

United, bu sezon şu ana kadar 16 maç oynadı ve Martial, sakatlık nedeniyle biraz duraksadı.

 

Nitekim, Martial’ıngeçtiğimiz haftalardaki bulunduğu maçlarda epey performans göstererek varlığıyla başkalarına yardım etti, menajer grev ortağı MarcusRashford’un etkinliğini arttırma yeteneğini övdü. Yani Martial giderek artan bir performansa sahip.

 

“Anthony geri döndüğünden beri, Marcus gelişti.” Solksjaer, Cumartesi günü Bournemouth’taki 1-0 mağlubiyetinden önce söyledi.

22 yaşındaki İngiliz Norveç’te oynamaya başladı ve oyun başına yarattığı şansı 0,76’dan 1,14’e çıkardı. Böylece Martial’ın bulunduğu maçlarda takımın performansı da artıyor ve topla daha çok buluşarak gol avantajını elinde bulunduruyor. Böyle bir hazine için yarışmaları epey normal gözüküyor.

 

Mourinho’nun rehberliği altında, Martiel giderek daha da iyi olmaya başladı. Yapılan açıklamalarda genç futbolcunun ileri dönük kariyeri için bir çok kişinin seferber olduğu görülmekte. Anlaşılan bu yeni yıldızı herkes çok sevdi.

 

OldTrafford’a geldiğinden beri form ve fitness tutarsızlığından muzdarip olan Martial, kulübün beşinci sezonunda ayağını buldu. Sonunda maçlara çıkmaya başladı.

 

Son hamstring yaralanmasını da açıklayan Solksjaer verdiği demeçlerde “Erken saatlerde çok çalıştı, bu onun yaralanmasına tekrar zarar verdi.” Dedi.

 

Zindeliğe geri döndüğünden beri, Avrupa Ligi’nde Partizan Belgrad’da ve Norwich şehri karşısında 3-1 lig galibiyetiyle gol aldı.

 

Martial’ınPremier Lig’deki etkisi özellikle etkileyiciydi. Solskjaer’in geçtiğimiz Aralık ayında kaçırdığı 18 maçla görevlendirildiğinden beri United’da kazandığı 14 maçta kazanma şansı neredeyse üçe katladı.

Elbette ki Martial için epey çabalayacaklar. Zaten galibiyet oranları taraftarı ve yönetimi tatmin ediyorken onu elde tutmak oldukça etkili bir hamle olacaktır.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

safirbet

Kapalı